RSS Карта сайта

Випадкове фото

Погода

волог.:

тиск:

вітер:


Новини >> 25 РОКІВ ЗА ПРАВДУ, ЗА НАРОД, ЗА СПРАВЕДЛИВУ БУКОВИНУ

23 травня 2017 року Чернівецькій обласній організації Соціалістичної партії України виповнилося 25 років. В цей день 1992 року відбулася її перша установча конференція. Вона проходила у будинку центру науково-технічної інформації по вул. Університетській, 7 м. Чернівці, на якій були присутні 81 делегат і 17 запрошених із більшості районів області, що представляли близько 200 членів партії. В її роботі взяли участь голова Політичної Ради Олександр Мороз і народний депутат України, колишній другий секретар Чернівецького міськкому КПУ Іван Бойко.

На конференції були обрані керівні органи обласної парторганізації. До обласного комітету увійшло 20 осіб: Костянтин Павельчук, Олександр Александров, Петро Петляков, Володимир Волков, Євген Кароок, Василь Михайленко, Надія Куц, С. Нікітюк, Валерій Лябін, Віктор Великий (усі з Чернівців), Лідія Сичова (Вижниця), Корнелій Волошин (Путила), Леонтій Звінка (Хотин), Іван Бенєвський (Сторожинець), Віктор Тока (Новоселиця), Дмитро Паламарчук (Глибока).

РевізїйнА комісія – 7 осіб (Валентина Гриндей, С.Давидюк, Людмила Додонова, Л. Кіцул, М. Ковальчук, Іван Клим, В.Струк).

Головою обласної організації був обраний Костянтин Павельчук, його заступниками Олександр Александров і Володимир Волков.

На ІІ обласній звітно-виборній конференції 15 жовтня 1994 року було вирішено тимчасово об'єднати керівництво обласною та Чернівецькою міською організаціями. Із цього часу й до 1 квітня 2000 року об'єднаний комітет незмінно очолювала Людмила Додонова.

Протягом перших років існування СПУ чисельність обласної організації складала 150-200 осіб. Після 1997 р. кількість членів партії почала стабільно зростати, охоплюючи своїм впливом усе більше населених пунктів області. У 1998 році обласна організація вже нараховувала 360 членів партії, у 1999 р. – 539, а в 2000 р. – 650. У 1998 році завершується формування партійних комітетів у всіх районах області.

На VІ звітно-виборній конференції обласної організації СПУ, яка відбулася у квітні 2000 року, Людмила Додонова, зробивши доповідь, заявила, що виходить із партії. Вона розпочала організовувати партію «Всеукраїнське об’єднання лівих «Справедливість». Після цього на альтернативній основі першим секретарем обкому СПУ було обрано Михайла Мельничука (на той час працював головою Новоселицької районної ради), секретарями – Володимира Волкова та депутата обласної ради, учителя Тарасовецької середньої школи Аркадія Мойсея. Обласний комітет був обраний у складі 40 осіб. Головою контрольної комісії обрали депутата Новоселицької районної ради Івана Капричука, який досі обіймає цю посаду.

Після обрання Мельничука М.В. народним депутатом України, а згодом секретарем Політради СПУ обов’язки першого секретаря обкому майже впродовж року виконував секретар обкому з організаційно-партійної роботи Аркадій Моісей аж до обрання в травні 2004 року на цю посаду секретаря обкому з питань агропромислового комплексу Василя Кучуряна.

На засіданні обкому СПУ 20 жовтня 2007 року був звільнений від обов’язків перший секретар обкому Василь Кучурян згідно з поданою заявою у зв’язку з переходом на іншу роботу. Першим секретарем обкому СПУ була обрана Світлана Кучерява, яка і понині сумлінно виконує це доручення.

На 1 липня 2007 року обласна парторганізація вже об’єднувала 449 первинних парторганізацій, на обліку яких перебувало 7912 членів партії. Проте, в погоні за збільшенням чисельності парторганізації не завжди приділялася належна увага якісному складу партійних рядів. Виконуючи установку заключного етапу ХІІІ з’їзду СПУ за рішенням бюро обласного комітету від 10 листопада 2007 року було розпочато звірку членів партії обласної парторганізації. На 1 січня 2011 року чисельність організації складала 4193 членів СПУ.

Із самого створення Соціалістичної партії України буковинські соціалісти активно виступили на боці законних інтересів та прав жителів області. Свій перший мітинг вони провели у Чернівцях в листопаді 1993 року. Становлення обласної організації СПУ відбувалося в умовах шаленої антикомуністичної пропаганди та брехні. Незважаючи на різні перепони, наполеглива робота серед людей і для людей не залишалася не поміченою. У березні 1998 року до місцевих рад області було обрано 29 соціалістів, у тому числі до обласної – 5. А на виборах 26 березня 2006 року від СПУ обрано депутатами: обласної –7, районних – 46, міських – 33, селищних 22 та сільських – 294 особи. Обрано 1 міського та 11 сільських голів.

На своєму 25-річному шляху обласна організація, як і в цілому партія, відчувала великий спротив тих, які прагнули надмірного збагачення та безмежної влади. З метою компрометації діяльності соціалістів застосовувалися різноманітні брудні методи. А надалі взялися видавлювати з політичного життя силовими методами.

Спочатку не допустили соціалістів на вибори народних депутатів (2014 р.), потім місцевих рад (2015 р.). Вперше за роки незалежності було порушене конституційне право на волевиявлення цілої спільноти людей. Адже в Чернівецькій області в різні роки за СПУ голосувало від 12 до понад 33 тисяч виборців.

На сьогоднішній день, нажаль, діяльність обласної організації СПУ маловідчутна. Доводиться відбивати атаки з рейдерського захоплення партії. Але правда була, є і залишиться за нами!!!
23.05.2017   Новини Вернутися Роздрукувати
 
 
Яндекс.Метрика