RSS Карта сайта

Випадкове фото

Погода

волог.:

тиск:

вітер:


Новини >> Доповнення та зміни до проекту Статуту СПУ Чернівецького обкому СПУ

1. Колективні рішення

 

Рішення № 1

бюро Чернівецького обласного комітету Соціалістичної партії України

 

6 вересня 2013 р. м. Чернівці

 

Про проект змін до статуту СПУ.

На виконання п.4 плану заходів Політвиконкому СПУ для підготовки і проведення ХІХ з’їзду СПУ бюро обкому СПУ

 

ВИРІШИЛО:

 

1. Вважати, що запропонований проект змін до Статуту СПУ може служити основою для подальшого доопрацювання. При цьому положення проекту, які посилюють централізацію партії ( обрання перших секретарів регіональних організацій за обов’язковим узгодженням з Політвиконкомом СПУ, звільнення Політвиконкомом перших секретарів регіональних партійних комітетів та призначення виконуючих їх обов’язки тощо) та введення такого органу як Президіуму СПУ є не прийнятними.

  1. Першим секретарям райкомів та міськкому СПУ організувати обговорення проекту змін до статуту СПУ. Зміни та пропозиції, висловленні до проекту надіслати в обкому СПУ до 15 вересня 2013 року.

3. Секретарю обкому Волошину К. Т. узагальнити надіслані зміни та пропозиції до проекту статуту СПУ і направити до Політради СПУ не пізніше у визначені терміни.

 

 

 

Перший секретар

обкому СПУ С. Кучерява

 

 

 

 

2. Індивідуальні пропозиції та доповнення

 

 

А. Є. Моісей, член бюро обкому СПУ

 

Зауваження загального характеру: Тенденція до «набухання» організаційного статуту партії свідчить не про бурхливу діяльність її структур, а про бюрократизацію партії. Для прикладу скажемо, що Устав РСДРП в 1903 р складався з 10 пунктів, а Устав РСДРП(б), прийнятий в 1917 р.-з 14 пунктів. І на таких статутах більшовикам вдалося взяти владу і змінити історію ХХ століття.

Щодо конкретних пунктів: більшість запропонованих змін зайві, тому що вони перекриваються старим першим абзацем п.1.3. З нових я би прийняв: -«підтримати міжнародні зв’язки…», «Створювати умови для розвитку та зміцнення міжнаціональних відносин…» та « займатися благодійництвом».

Пункти 1.9,2.2,2.4 не викликають зауважень.

Пункт 2.6 Крім нової редакції треба залишити 2,3,4 абзаци старої редакції про кількість голосуючих за виключення, право на апеляцію.

Пункти 2.8,2.9,7.1.1, 7.1.2 не викликають зауважень.

Пункт 7.1.3 – зайвий. Нащо повторювати законодавство.

Пункти 7.1.4, 7.1.5,7.2.2,7.3.2 не викликають зауважень.

Пункт 7.3.3 – не треба першого речення – це повтор.

Пункт 7.3.4 – виходячи з логіки деталізації всіх прав і обов’язків, слід було розписати і права бюро.

Пункт 5.3 не викликає зауважень.

Пункт 5.11 – вважаю введення нової структури (Президіума) не потрібним.

Пункт 5.5 не викликає зауважень.

В пункті 5.7 положення, згідно якого «за поданням Голови СПУ при необхідності до обрання до свого складу до десяти відсотків членів Політради СПУ та може виводити зі свого складу до десяти відсотків членів Політради, обраних з’їздом» не може бути підтримано, бо це приведе до узурпації влади, до диктату однієї особи. А це для партії небезпечно.

Не демократична норма також закладена в пункті 5.9, де сказано, що «Рішення Політвиконкому СПУ приймаються більшістю голосів від кількості присутніх на засіданні членів Політвиконкому». Рішення має прийматися більшістю голосів від загальної кількості членів Політвиконкому. Це принципово !

Пункт 5.10 не викликає зауважень.

Пункт 11.5 не потрібен, це повтор п.7.1.5.

Новий розділ ІУ не потрібен взагалі. Президіум – це підміна ролі Політвиконкому і концентрація влади практично в одних руках. А одна голова для партії мало. Партією треба керувати колективно.

 

Г. Ю. Бондарчук, член бюро обкому СПУ

 

- В пункті 1.9., де йдеться, що партійні організації СПУ будуються за адміністративно-територіальною, територіальною та іншими ознаками розкрити, а що таке інші ( на кораблях, в дипломатичних корпусах, ВУЗах). Це така норма Статуту, яка чітко повинна регламентувати порядок створення ППО, тому «інші ознаки» не підходять.

- Передбачити партійний стаж для обрання Голови, керівників регіональних партійних організацій та членів Політради СПУ. Це має виключити практику, коли звідкілясь приводять людину обирають на керівну посаду і приймають в партію, в кращому випадку за місяць ­– два до Пленуму.

- Внести норму, яка б дозволяла в демократичний спосіб розв’язувати дискусійні проблеми в партії: за пропозицією не менше 1/3 регіональних партійних організацій скликати Всеукраїнську конференцію, рішення якої носять рекомендаційний характер.

 

К. Т. Волошин, секретар обкому СПУ

 

Загального характеру.

 

Нічого не заважає успішно проводити партійну діяльність при нинішньому Статуті, потрібно всім виконувати його норми. Якщо конче необхідно, то деякі положення Статуту привести у відповідність до діючого законодавства, без зайвого багато слів’я.

Окремі зауваження

 

- Голова СПУ не може скликати з’їзд без рішення Політради.

 

- Допускаючи проведення з’їзду в декілька етапів, слід обумовити термін. З’їзд Соціалістичної партії України може проводитися в кілька етапів на протязі одного року. Після закінчення цього терміну делегати позбавляються своїх повноважень.

 

- Голова СПУ, складаючи свої повноваження, не може їх передавати іншим особам. Вони автоматично переходять до його першого заступника, а за відсутності такого до заступника з організаційних питань. При цьому раніше делеговані повноваження Головою СПУ іншим особам та укладені угоди потребують обов’язкового підтвердження з боку виконуючого обов’язки Голови СПУ.

 

- Недоречно звучить норма, за якою Голова СПУ вносить на з`їзд подання щодо кандидатур на посаду Голови Центральної контрольної комісії СПУ, завдання якого не допускати будь ким порушень Статуту, в тому числі і Головою партії. Краще записати, що Голова ради ветеранів вносить на з`їзд подання щодо кандидатур на посаду Голови Центральної контрольної комісії.

 

- Політрада, а не Голова СПУ має приймати рішення про майно та кошти партії.

 

В. О. Обдуленко, член обкому СПУ

- В пункті 7.1.1. записано, що збори в первинних партійних організаціях скликаються не менше одного разу на шість місяців. Слід записати не менше одного разу на три місяці.

 

 

За дорученням бюро,

секретар обкому СПУ К. Т. Волошин16.10.2013   Новини Вернутися Роздрукувати
 
 
Яндекс.Метрика