RSS Карта сайта

Випадкове фото

Погода

волог.:

тиск:

вітер:


Новини
Дата23.05.2017 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

23 травня 2017 року Чернівецькій обласній організації Соціалістичної партії України виповнилося 25 років. В цей день 1992 року відбулася її перша установча конференція. Вона проходила у будинку центру науково-технічної інформації по вул. Університетській, 7 м. Чернівці, на якій були присутні 81 делегат і 17 запрошених із більшості районів області, що представляли близько 200 членів партії. В її роботі взяли участь голова Політичної Ради Олександр Мороз і народний депутат України, колишній другий секретар Чернівецького міськкому КПУ Іван Бойко.

На конференції були обрані керівні органи обласної парторганізації. До обласного комітету увійшло 20 осіб: Костянтин Павельчук, Олександр Александров, Петро Петляков, Володимир Волков, Євген Кароок, Василь Михайленко, Надія Куц, С. Нікітюк, Валерій Лябін, Віктор Великий (усі з Чернівців), Лідія Сичова (Вижниця), Корнелій Волошин (Путила), Леонтій Звінка (Хотин), Іван Бенєвський (Сторожинець), Віктор Тока (Новоселиця), Дмитро Паламарчук (Глибока).

РевізїйнА комісія – 7 осіб (Валентина Гриндей, С.Давидюк, Людмила Додонова, Л. Кіцул, М. Ковальчук, Іван Клим, В.Струк).

Головою обласної організації був обраний Костянтин Павельчук, його заступниками Олександр Александров і Володимир Волков.

На ІІ обласній звітно-виборній конференції 15 жовтня 1994 року було вирішено тимчасово об'єднати керівництво обласною та Чернівецькою міською організаціями. Із цього часу й до 1 квітня 2000 року об'єднаний комітет незмінно очолювала Людмила Додонова.

Протягом перших років існування СПУ чисельність обласної організації складала 150-200 осіб. Після 1997 р. кількість членів партії почала стабільно зростати, охоплюючи своїм впливом усе більше населених пунктів області. У 1998 році обласна організація вже нараховувала 360 членів партії, у 1999 р. – 539, а в 2000 р. – 650. У 1998 році завершується формування партійних комітетів у всіх районах області.

На VІ звітно-виборній конференції обласної організації СПУ, яка відбулася у квітні 2000 року, Людмила Додонова, зробивши доповідь, заявила, що виходить із партії. Вона розпочала організовувати партію «Всеукраїнське об’єднання лівих «Справедливість». Після цього на альтернативній основі першим секретарем обкому СПУ було обрано Михайла Мельничука (на той час працював головою Новоселицької районної ради), секретарями – Володимира Волкова та депутата обласної ради, учителя Тарасовецької середньої школи Аркадія Мойсея. Обласний комітет був обраний у складі 40 осіб. Головою контрольної комісії обрали депутата Новоселицької районної ради Івана Капричука, який досі обіймає цю посаду.

Після обрання Мельничука М.В. народним депутатом України, а згодом секретарем Політради СПУ обов’язки першого секретаря обкому майже впродовж року виконував секретар обкому з організаційно-партійної роботи Аркадій Моісей аж до обрання в травні 2004 року на цю посаду секретаря обкому з питань агропромислового комплексу Василя Кучуряна.

На засіданні обкому СПУ 20 жовтня 2007 року був звільнений від обов’язків перший секретар обкому Василь Кучурян згідно з поданою заявою у зв’язку з переходом на іншу роботу. Першим секретарем обкому СПУ була обрана Світлана Кучерява, яка і понині сумлінно виконує це доручення.

На 1 липня 2007 року обласна парторганізація вже об’єднувала 449 первинних парторганізацій, на обліку яких перебувало 7912 членів партії. Проте, в погоні за збільшенням чисельності парторганізації не завжди приділялася належна увага якісному складу партійних рядів. Виконуючи установку заключного етапу ХІІІ з’їзду СПУ за рішенням бюро обласного комітету від 10 листопада 2007 року було розпочато звірку членів партії обласної парторганізації. На 1 січня 2011 року чисельність організації складала 4193 членів СПУ.

Із самого створення Соціалістичної партії України буковинські соціалісти активно виступили на боці законних інтересів та прав жителів області. Свій перший мітинг вони провели у Чернівцях в листопаді 1993 року. Становлення обласної організації СПУ відбувалося в умовах шаленої антикомуністичної пропаганди та брехні. Незважаючи на різні перепони, наполеглива робота серед людей і для людей не залишалася не поміченою. У березні 1998 року до місцевих рад області було обрано 29 соціалістів, у тому числі до обласної – 5. А на виборах 26 березня 2006 року від СПУ обрано депутатами: обласної –7, районних – 46, міських – 33, селищних 22 та сільських – 294 особи. Обрано 1 міського та 11 сільських голів.

На своєму 25-річному шляху обласна організація, як і в цілому партія, відчувала великий спротив тих, які прагнули надмірного збагачення та безмежної влади. З метою компрометації діяльності соціалістів застосовувалися різноманітні брудні методи. А надалі взялися видавлювати з політичного життя силовими методами.

Спочатку не допустили соціалістів на вибори народних депутатів (2014 р.), потім місцевих рад (2015 р.). Вперше за роки незалежності було порушене конституційне право на волевиявлення цілої спільноти людей. Адже в Чернівецькій області в різні роки за СПУ голосувало від 12 до понад 33 тисяч виборців.

На сьогоднішній день, нажаль, діяльність обласної організації СПУ маловідчутна. Доводиться відбивати атаки з рейдерського захоплення партії. Але правда була, є і залишиться за нами!!!Дата28.08.2014 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Скрипський Микола

Ще десятиліття тому не можна було й уявити, що інформаційна війна буде приносити не менше жертв, ніж справжня. Адже біле можна називати чорним і повторювати це, поки більшість не почне вірите в сказане.

На жаль, від цього страждають як держави, так і політичні сили. Причому воювати інформацією можуть і ззовні, і зсередини. Підміна бренду – річ досить брудна, але дієва. Захопивши бренд ЗМІ, відкривається можливість видавати будь-яку ідею від структури, якій довіряють.
Наприклад, якщо постійно повторювати про не легітимність з’їзду і поливати брудом конкурентів, то читач з часом і в це повірить. Враховуючи, що з липня громадсько-політичну газету СПУ «Товариш» контролюють люди, які вже навіть не є представниками СПУ і не зацікавлені в її подальшій долі, то й зміст матеріалів в газеті дуже сильно змінився. В даний час ця газета, особливо перші її випуски, представляє собою суцільне поливання брудом нинішнього керівництва партії, обраного на ХХ з’їзді.
Ми, Чернівецький міський комітет СПУ, отримуючи газету «Товариш» під редакцією колишнього члена СПУ Дениса Русака, бачимо, що матеріал, розміщений в газеті, абсолютно не висвітлює реальні процеси, які відбуваються в Соціалістичній партії. Власне, в даному вигляді газета й не може представляти позицію СПУ. Але, на жаль, саме цю газету доставляють передплатникам «Товариша».
Тому Чернівецький міськком Соціалістичної партії України, разом зі Спілкою молодих соціалістів розпочав доставку передплатникам «Товариша» газети «Трудова Полтавщина», редакції якої рішенням Політради СПУ від 12 липня доручено організувати друк матеріалів, призначених для розміщення в газеті «Товариш».
Передплатники громадсько-політичної газети СПУ мають право отримувати об’єктивну інформацію про життя нашої партії. Бренд можна підмінити, але задурювати голови більше не вдасться!
Слава Україні!

Прес-служба
Чернівецького міського комітету СПУ

Від редакції. Дякуючи соціалістам Чернівців за розуміння ситуації, водночас повідомляємо, що 9 серпня Політвиконком СПУ на своєму засіданні визначив додаткові заходи для відсторонення самозваного в. о. головного редактора газети «Товариш» і повернення нашої партійної газети під контроль СПУ. Віримо, що невдовзі шулери, які намагаються привласнити бренд СПУ і її газети, отримають по заслузі.

Товариш 


Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

 

Чернівецький обком СПУ висловлює співчуття першому секретарю Кіцманського райкому СПУ Бординюк Світлані Іллівні з приводу смерті її матері, Аристеї Дмитрівни.

 

 

Прес-служба

Чернівецького ОК СПУ


Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

6 вересня 2013 року в Чернівцях відбулися урочистості з нагоди 55-ої ювілейної річниці заснування ПАТ «Чернівцігаз» та Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. На святі слюсарю цього підприємства, секретарю Герцаївського райкому та члену обкому СПУ Якобу Михайлу Михайловичу вручено грамоту за особливі заслуги перед українським народом. Як записано в розпорядженні Верховної Ради України ця грамота йому вручена за вагомий особистий внесок у зміцненні енергетичного потенціалу України, розвиток газової промисловості та за багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм.


Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

 

1. Колективні рішення

 

Рішення № 1

бюро Чернівецького обласного комітету Соціалістичної партії України

 

6 вересня 2013 р. м. Чернівці

 

Про проект змін до статуту СПУ.

На виконання п.4 плану заходів Політвиконкому СПУ для підготовки і проведення ХІХ з’їзду СПУ бюро обкому СПУ


Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Чернівецька обласна організація понесла непоправиму втрату. Після тяжкої хвороби на 41-му році відійшов у вічність керівник фракції соціалістів у Кельменецькій районній раді, член обкому СПУ Бабинчук Віктор Борисович.

Все своє коротке життя він присвятив служінню людей та соціально-економічному розвитку рідного краю. Народився 6 липня 1972 року в селі Подвірівка цього району. Тут, після закінчення Кам’янець-Подільського сільськогоспораського інституту, працював бригадиром та головним агрономом сільськогосподарського підприємства. З квітня 2005 року – начальник управління агропромислового розвитку Кельменецької райдержадміністрації.

За його наполегливої громадсько-політичної позиції в районній раді 3-х скликань поспіль активно діє фракція соціалістів. Працюючи у виконавчій владі він ніколи не приховував свою приналежність до партії соціалістів і робив все можливе для утвердження її гуманних програмних засад.

Сумуємо й висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного.

 

Чернівецький обком СПУ.


Дата06.08.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Обласна організація Соціалістичної партії України понесла непоправиму втрату.  30 липня 2012 року,  на 77 році життя, відійшов у вічність один з найактивніших соціалістів Буковини Анатолій Федорович Козлов.
 Майже не було таки заходів, які проводилися обласним та міським комітетами СПУ, в яких би він не брав участь. Особливо не виділяючись з поміж партійної маси часто виконував рутинну, але вкрай необхідну для партії роботу: поширював агітаційні матеріали, збирав підписи в громадян на захист їхніх прав, стояв на майданах з плакатами під час акцій протесту.
Він був дуже доброю і чуйною людиною. Тихенько заходячи в партійний офіс, завжди приносив щось їстівне, щоб підкріпити своїх товаришів, які без обіду, а то й вечері займалися партійними справами,  ніколи не скупився при зборі коштів на організацію партійно-політичної роботи чи на пожертвування.


Дата06.08.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

28 липня 2012 року в конференц-залі Буковинського університету, ректор якого Михайло Манілі тривалий час активно співпрацює з обласним комітетом СПУ, відбулася презентація книги «Буковинські соціалісти: 20 років з людьми і для людей».
Перед входом до зали, в якому збиралися досвідчені партійці та їх молоде поповнення, представники засобів масової інформації, письменники, науковці та політологи, науковий працівник обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка Марія Дудидра представляла виставку книжок з творчого доробку соціалістів краю.
Знаковим цього зібрання стало те, що в ньому брав участь Олександр Мороз, який понад 20-ть років тому, а саме 23 травня 1992 року, також був серед соціалістів Буковини на установчій конференції обласної парторганізації.


Дата12.06.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Іван Октавянович Іліка зустрів свій ювілей з вагомим суспільно-політичним здобутком – багаторічною довірою людей в його щирі прагнення і наявний потенціал вирішувати їх проблеми та запити.  7 червня 2012 року йому виповнилося 60 років, і третину цього життєвого шляху він у керівництві Сторожинецької районної ради – з 1990 року обирається заступником її голови,  головою та  знову заступником. Правда, деякий час протягом цього періоду, працював головою Герцаївської районної державної адміністрації.

Висока довіра людей виникла не сама по собі. До цього він   добре зарекомендував себе на господарській роботі як спеціаліст та  керівник сільськогосподарських підприємств району. А потім підкріпляв цю довіру наполегливою працею в представницькому органі


Дата17.05.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Віктору Олексійовичу Обдуленку 13 травня 2012 року виповнилося 80 років. Свій славний ювілей ветеран Соціалістичної партії України зустрів у творчому пошуку і творенні. Скоро виходить його книга «Пісня душі», в якій пісні й романси написані на слова та музику автора, а також на слова Олександра Мороза. Це музичні твори, які проходять через його серце і душу, які відображають його творчий шлях. 
Водночас, будучи творчою натурою, він активний боєць партії. З початку вересня 1991 року, зразу ж після заборони Компартії України, – на передовій створення та становлення нової лівоцентристської партії на Буковині. І це не просто слова, чи данина ювілейній даті. Більшість знакових подій обласної організації СПУ,  відбувалися або з його ініціативи чи за безпосередньої участі.

Віктору Олексійовичу Обдуленку 13 травня 2012 року виповнилося 80 років. Свій славний ювілей ветеран Соціалістичної партії України зустрів у творчому пошуку і творенні. Скоро виходить його книга «Пісня душі», в якій пісні й романси написані на слова та музику автора, а також на слова Олександра Мороза. Це музичні твори, які проходять через його серце і душу, які відображають його творчий шлях. 

Водночас, будучи творчою натурою, він активний боєць партії. З початку вересня 1991 року, зразу ж після заборони Компартії України, – на передовій створення та становлення нової лівоцентристської партії на Буковині. І це не просто слова, чи данина ювілейній даті. Більшість знакових подій обласної організації СПУ,  відбувалися або з його ініціативи чи за безпосередньої участі.

1992 рік. При обласному комітеті створено теоретичний центр. Із самого початку його діяльності і в подальшому Віктор Олексійович  включається до підготки ряду важливих теоретичних розробок. Серед них: «Платформа СПУ у запитаннях і відповідях», довідка з історії Буковинського куреня, рекомендації до науково-практичних конференцій і нарад представників Західного регіону, контрпропагандистські та аналітичні матеріали тощо.

 

 


Дата08.05.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Від імені соціалістів Буковини прийміть щирі вітання зі світлим і радісним святом – Днем Перемоги!

Ми з вдячністю пам’ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну Вітчизну, наше сьогодення. Тож, нехай на нашій благословенні землі завжди панує мир, спокій та добро!

Бажаємо всім нам, а найперше тим, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу,  міцного здоров’я і великого людського щастя.

Зі святом Перемоги!

 

Перший секретар Чернівецького обкому СПУ  

                                                                                                                                                Світлана Кучерява                                                                                                                          


Дата02.05.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Шановні товариші!

Щиро вітаємо Вас з Першотравнем!

Нехай це чудове свято додасть нам впевненості й наснаги в утвердженні в Україні споконвічних ідеалів добра й справедливості.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, великого людського щастя, весняного настрою і творчої праці.

 

З повагою,

Світлана Кучерява, перший секретар Чернівецького обкому СПУ


Дата19.04.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

Нещодавно голові Чернівецької обласної організації ВГО «Захист дітей війни» Галині Макарівні Духно виповнилося  80.
Народилася ювілярка 13 квітня 1932 року в селі Дубровінци Ільїнецького району Вінницької області в сім’ї службовців. Війна назавжди зарубцювалася у серці цієї жінки, яка 9-12-річною дівчинкою своїми очима бачила страждання тих, хто сьогодні отримав статус “дитини війни”, а тому охоче взялася за створення і розбудову обласної організації СПУ “Захист дітей війни”.
Для неї війна розпочалася з першого дня, 22 червня 1941 року. У той день над садом її сім’ї в Рівненській області розгорівся повітряний бій. Страшно строчили кулемети. Наш пілот, вдало зманеврувавши, зайшов з хвоста і збив фашиста, літак якого загорівся і впав біля лісу.
А вже 25 червня дітей і жінок посадили на підводи і повезли в тил з пропусками на руках, де значилося, що така-то “сім’я відбуває з місця бойових дій в глибину країни”. Всю ніч рухалася валка підвід. На світанку коней розпрягли, повели на водопій, дали можливість тваринам попастися. В цей час неподалік, на окраїні ліска, розгорівся бій між прикордонниками і фашистським десантом, який був скинутий з німецького літака у формі червоноармійців.


Дата19.03.2012 КатегоріяКатегорія: Новини62 ПереглядівПереглядів: 0

18 березня 2012 року в селі Бордюг Кельменецького району відбулися позачергові вибори сільського голови. З трьох кандидатів перемогу здобув перший секретар Кельменецького райкому СПУ Піхут Андрій Васильович. З 434 виборців, які прийшли на виборчу дільницю, за нього проголосувало  210, або 48, 4 відсотка.

В своєму рідному селі він завжди на виду. Тут навчався у школі, потім, після закінчення Хотинського сільськогосподарського технікуму, працював в колгоспі. Згодом – на Кельменецькому цукровому заводі. Потім, вже навчаючись заочно на історичному факультеті Чернівецького національного університету, займається навчально-виховною роботою.

Його добре знають за чесну і відкриту позицію. В 2003 році вступає в члени Соцпартії, а через рік обирається першим секретарем райкому. За час перебування на цій посаді районна організація СПУ двічі забезпечила своє фракційне представництво у районній раді.  Проте, ні в 2006 році, ні в 2010 році депутатом він не став. Високо «піднімав планку» – у партійному списку був 9-м.


 
 
Яндекс.Метрика