RSS Карта сайта

Випадкове фото

Погода

волог.:

тиск:

вітер:


Коментарі
Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Після ознайомлення з проектом Статуту СПУ виникло одне єдине запитання. Чого добиваються автори цього документу?! І наскільки є нагальною потреба вносити до нього доповнення та нові положення? Очевидно ці запитання я б і не виносив на загал, якби не деякі статті в газеті «Товариш».

З цього приводу дивує позиція лідера нашої партії О. О. Мороза, який як не член Статутної комісії (про що він наголошує у своєму листі, надрукованому в газеті «Товариш» № 32-33 від 22 серпня 2013 року) по суті схвалює запропонований проект. Олександр Олександрович, не так давно застерігаючи актив від спроб рейдерського захоплення партії, чомусь не помітив нових положень, які в межах Статуту дозволять насправді це зробити. Більше того, своїм авторитетом він заспокоює читачів газети, що в проекті немає ніякої загрози авторитаризму. Але це не так. В багатослів’ї нових положень, які є самі собою зрозумілими і не потребують статутного підтвердження знайшли своє «гідне» місце й такі, що породжують і благословляють таку загрозу.


Дата16.10.2013 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Заступник голови СПУ з питань ідеології Ігор Панюта своєю статтею «К разработке концепции реформирования партии» («Товариш» №25 від 27 червня 2013 р.) запрошує широкі партійні маси до обговорення цієї теми. Позиція схвальна, бо такі важливі документи повинні бути реалістичні, зрозумілі для тих же широких партійних мас і бути їхнім продуктом.

У статті, яка ще не завершена, зроблено три висновки щодо підходів при реформуванні партії. Погоджуючись з їхніми положеннями, хотів би зупинитися на третьому, що «тільки ліва, ідеологічна партія, партія непарламентського типу здатна заслужити довір’я трудящих і добитися реальних результатів в просуванні до соціалізму». У цьому зв’язку є необхідність визначитися з поняттям, яке вкладається в термін «непарламентська партія». Можливо автор це зробить пізніше. Я з цього приводу висловлю свою позицію.


Дата07.03.2012 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Днями відбулось засідання Сторожинецького районного комітету, де отримали продовження об'єднавчі процеси партій лівого та лівоцентриського спрямування, яким дав поштовх ХУІІ з'їзд Соціалістичної партії України.  На засіданні були присутні представники районного осередку Селянської партії України, єдиного легалізованого на Сторожинеччині із усіх партій-суб'єктів єднання лівих. Як зазначив Скрипник Михайло Володимирович, один з найактивніших об'єднантів, цей рух має добрий початок, але не повинен мати кінця, оскільки і Соціалістична і Селянська партії - єдині за духом і цілями, а тому треба спільними зусиллями рятувати нашу Вітчизну від олігархів і будувати майбутнє для народу України.

 


Дата02.03.2012 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Нещодавно відбувся пленум Путильського райкому СПУ, на якому обговорювався Маніфест Соціалістичної партії України «До суспільства соціальної справедливості!».

Відкриваючи засідання, перший секретар райкому В. Ю. Буняк відзначила, що текст Маніфест невеликий за об’ємом, але насичений за змістом. В ньому коротко і гостро позначені проблеми, які хвилюють більшість людей. Дається стратегія їх розв’язання. Наприклад, як ліквідувати кричущу несправедливість і знищити корупцію? Як має діяти влада, щоб життя стало кращим?


Дата28.02.2012 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Із загостренням екологічних проблем все активніше звучать вимоги вчених-екологів та екологічної громадськості щодо повернення соціально-економічного розвитку суспільства на шлях сталого. Причому, ряд теоретиків і прихильників такого розвитку вважають його найбільш перспективною ідеологією ХХІ століття, що витіснить усі інші, які неспроможні забезпечити збалансований розвиток цивілізації.

В чому суть сталого розвитку і чи відповідає його принципам Маніфест Соціалістичної партії України «До суспільства соціальної справедливості!»?

Сталий розвиток це органічне узгодження економічного та соціального зростання із збереженням довкілля. По суті це концепція виживання людської спільноти. Щоб забезпечити перехід до  цієї концепції в Україні необхідно законодавчо стимулювати національного товаровиробника у запроваджені маловідходних і ресурсозберігаючих технологій, у випуску екологічно чистих товарів. І, звичайно, радикально підвищити відповідальність усіх суб'єктів господарювання та громадян за охорону навколишнього природного середовища. Щоб адміністративна, економічна й кримінальна відповідальність за заподіяну екологічну шкоду, за порушення вимог ресурсно-екологічної безпеки стали реальністю. 


Дата31.01.2012 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Слідкуючи за виступами представників нинішньої влади в засобах масової інформації стає зрозумілим, що наближаються вибори. З чого би це, не зважаючи на погіршення життя людей, активно ведеться кампанія з пропаганди своїх «досягнень» щодо соціального захисту найбільш вразливих верств населення.

Зупинюсь на дітях війни. Мені, як заступнику голови правління обласної організації «Захист дітей війни», ця тема близька. Зараз цим людям нав’язливо вбивають в голову про факт, що з 1 січня 2012 року надбавка до пенсії зросла на 15 %. Про це я мав змогу ще раз переконатися 27 січня 2012 року в сесійній залі Шевченківського райвиконкому. Тут відбулася зустріч ветеранів війни, дітей війни, чорнобильців з керівництвом міського управління Пенсійного фонду України.

         Відкрила збори начальник управління Лотоцька Л.К., пояснивши, що зустріч відбувається на  прохання міської ветеранської організації і надала слово своєму першому заступнику  О.К. Неміжану, який доповів про згадані вище досягнення.


Дата17.01.2012 КатегоріяКатегорія: Коментарі66 ПереглядівПереглядів: 0

Наприкінці минулого року в чернівецькому видавництві ТОВ «ДрукАрт» вийшла книга Зіновія Новицького «У круговерті років: З прожитого і пережитого».

Це життєпис української родини, яка випробувалась на міцність упродовж століть. Лейтмотивом роздумів автора, відомого на Буковині господарника, є любов до рідної землі, самовіддана і наполеглива праця, порядність у взаємовідносинах.

Переповідати зміст книги не варто, її потрібно прочитати. А мені імпонує, хай хтось і подумає, можливо -  це самохвальство, що Зіновій Михайлович відтворює на сторінках книги ксерокопію «Почесної відзнаки Політради Соціалістичної партії України» за номером 139, якої за підписом Голови СПУ О. Мороза він був удостоєний 23 липня 2010 року, а також подає копію Розпорядження Президента України про призначення його головою Хотинської районної державної адміністрації…


 
 
Яндекс.Метрика